Dlaczego warto mieć ubezpieczenie NNW dla dzieci

Jeśli chodzi o ubezpieczenie NNW dla dzieci, to największe zainteresowanie jest na rynku w sierpniu oraz wrześniu. To zrozumiałe, bo to właściwie okres początku nowego roku szkolnego. Niemniej jeśli wówczas ktoś nie pomyślał o takim rozwiązaniu, to oczywiście warto wykupić takie ubezpieczenie w każdym momencie.

Kiedyś nawet przygotowałem na ten temat taką infografikę, która lepiej wyjaśnia po co jest to ubezpieczenie NNW dla dzieci.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci, a stomatolog

Przy okazji wspomnę jedną ze szkód, którą zgłaszałem z klientką w ramach takiego ubezpieczenia NNW dla dzieci. Jej córka na deskorolce uszkodziła sobie zęba, a dokładniej górną jedynkę złamała w połowie. Koszt u dentysty wyniósł 800 zł. Taki nieprzewidziany wydatek może mocno wpłynąć na domowy budżet.

Szczęście w nieszczęściu, że klientka ubezpieczyła córkę kilka miesięcy wcześniej. Szybki telefon do mnie z pytaniem, czy możemy coś z tym zrobić. Przeanalizowałem dokładnie Ogólne Warunki Ubezpieczenia i przygotowałem formularz zgłoszenia szkody. Klientka w ramach świadczenia uszczerbku na zdrowiu, a właściwie jej córka otrzymała kwotę, która pokryła akurat koszty stomatologa. Dodam, że składka roczna za polisę wyniosła 77 zł.

Koszt minimalny względem innych miesięcznych wydatków, a ubezpieczenie się naprawdę w tym momencie przydało. Z dziećmi tak to jest, że bardzo trudno przewidzieć co się może stać, a przecież też nie o to chodzi, aby je ograniczać na zasadzie „nie biegaj, bo się spocisz”.