Jakie ubezpieczenie na życie wybrać

Pytanie „jakie ubezpieczenie na życie wybrać” cały czas się gdzieś przewija w moich rozmowach z klientami, czy chociażby widać je na różnych forach i grupach internetowych. Wydaje mi się również, że już kilka razy starałem się na nie odpowiadać w swoich wpisach blogowych, linkedinowych czy na facebooku. Niemniej postanowiłem podjąć ten temat jeszcze raz.

Ubezpieczenie na życie zależy od twoich potrzeb

To nic odkrywczego. To jaką polisę na życie wybierzesz zależy tak naprawdę od twoich potrzeb. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i nikt Ci wprost nie powie jakie ubezpieczenie na życie wybrać. Za dużo jest elementów, które mogą wpływać na ostateczny kształt twojej polisy.

Musisz sobie wszystko przekalkulować i odpowiedzieć co dokładnie chcesz zabezpieczyć. Obrazowo, jeśli twoją potrzebą jest zabezpieczenie finansowe twojej rodziny na wypadek twojego zgonu, to jaką kwotę powinni otrzymać? Nie wiesz? A policz jakie macie zobowiązania. Czy Twój partner/partnerka poradzi sobie z ich spłatą, gdy Ciebie zabraknie? Masz małe dzieci? Czy bez Ciebie na tym świecie będą miały zapewnioną optymalne finansowanie edukacji i pasji? A może na razie żyjesz bez związku, ale masz rodziców, którym chcesz pomagać. Czy bez Ciebie dadzą sobie radę na stare lata?

Jak widzisz klucz do odpowiedzi na to jakie ubezpieczenie na życie wybrać trzymasz w swoich rękach. Kiedy sobie pozbierasz wszystko razem wyjdzie Ci kwota na jaką ma być polisa.

A co gdy zdarzy się coś gorszego niż śmierć

Przy czym nie zapominaj o jeszcze jednym ważnym aspekcie. Myśląc o zabezpieczeniu bliskich, najczęściej myślimy, że to co może stać się najgorszego dla nich to nasza śmierć. A tak nie jest. Zawsze powtarzam, że gorszą sytuacją jest wariant, kiedy stajemy się dla bliskich kosztem życia. Sami nie generujemy przychodu, a dodatkowo nasz stan zdrowia czy stopień inwalidztwa drenuje zasoby finansowe domowego budżetu.

Wiem z doświadczenia, że ludzie nie zastanawiają się za wczasu ile może kosztować opieka pielęgniarska. Nie jesteśmy świadomi ile może kosztować rehabilitacja itd. Czasami są to kwoty nie do udźwignięcia. Zwłaszcza jeśli mamy też do czynienia ze wspomnianymi zobowiązaniami.

To kolejna potrzeba, którą musisz brać pod uwagę. Jeśli chcesz zgłębić temat, sprawdzić dokładnie jak te potrzeby wyglądają u Ciebie, aby nic nie pominąć, to zapraszam do kontaktu. Możemy się spotkać całkowicie za darmo na takiej analizie, nawet online i będziesz mieć jasność jakie ubezpieczenie na życie wybrać.