Ubezpieczenie zdrowotne również dla Ciebie

Polska Izba Ubezpieczeń w połowie 2020 roku podała, że już 3 mln Polaków posiada ubezpieczenie zdrowotne. W grudniu minionego roku Rzeczpospolita informowała, że aż 13% więcej osób niż w 2019 ma już takie zabezpieczenie. Co ważne – chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, a nie abonament.

Ubezpieczenie zdrowotne – uzupełnienie czy alternatywa

Kiedy rozmawiam z klientami na temat tego typu ubezpieczenia, zdarza się, że zadają mi pytanie „czy to jest dla nas odpowiednie?”. Zastanawiam się, czemu miałoby nie być. Owszem są ludzie, którym zdarzy się wizyta u lekarza internisty raz na kilka lat. Są też i tacy, którzy regularnie uczęszczają do specjalistów, choćby dla zwykłej kontroli. W obu przypadkach ubezpieczenie zdrowotne się przyda, Nie zapominajmy, że jeśli mówimy o ubezpieczeniach, to chcemy mieć spokój, gdy wydarzy się coś nieprzewidzianego. Decyzja o zawarciu polisy jest ruchem wyprzedzającym, przed zdarzeniem, a nie po fakcie. Tym bardziej warto poznać zalety, które ma ubezpieczenie zdrowotne.

Jedną z największych to niwelowanie kolejek. Łatwy dostęp do lekarzy specjalistów mamy zapewniony praktycznie na terenie całego kraju. W chwili, gdy potrzebujemy pomocy, nie musimy się zdawać na łaskę państwowej ochrony zdrowia. Po prostu komunikujemy potrzebę do Towarzystwa Ubezpieczeniowego i maksymalnie do 3-5 dni jesteśmy już u lekarza. Brzmi niewiarygodnie w kontekście dobrze znanych nam historii czekania na badania 6 miesięcy, czy na zabiegi nawet kilka lat.

Ubezpieczenie zdrowotne – zakres

To zależy od konkretnej oferty, ale ogólnie rzecz ujmując wygląda to całkiem nieźle. Oprócz tego, że możecie liczyć na wizyty domowe, to w takim zakresie znajdziecie także zabiegi ambulatoryjne m.in. chirurgiczne, ginekologiczne, okulistyczne, ortopedyczne, urologiczne, czy laryngologiczne.

W ubezpieczeniu mogą być zawarte również zabiegi pielęgniarskie, wybrane szczepienia, a nawet leczenie szpitalne. Do tego dochodzi bogaty assistance medyczny. Często klienci traktują to jako mało istotny dodatek do polisy, ale może się naprawdę przydać. W skład takiego pakietu wchodzi bowiem np. transport medyczny, organizacja wypożyczenia lub zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc psychologa, czy też opieka nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi.

Ile kosztuje takie ubezpieczenie?

O tym najchętniej opowiem Ci, gdy się ze mną skontaktujesz. A to dlatego, że wiedziałbym co dokładnie mam dobrać. Niemniej jeśli mówimy ogólnie, to składka ubezpieczenia zdrowotnego to opłata w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie, ale może być wyższa. Ciekawą opcją są pakiety rodzinne, gdzie po prostu w przeliczeniu na osobę wychodzi to mniej niż w opcji indywidualnej.

Jest to, więc interesująca opcja, zwłaszcza jeśli porównacie sobie z kwotami jakie trzeba płacić za pojedyncze wizyty prywatne u takich specjalistów. Po podstawowym ubezpieczeniu egzystencji, to powinien być drugi krok w kierunku kompleksowego zabezpieczenia siebie oraz najbliższych.